PD proteston në Shkodër: Kundër drogës dhe stop lidhjeve shtet-banda

Siç edhe kishin informuar, dega e Partisë Demokratike në Shkodër po zhvillon një protestë përballë Prefekturës, pas lajmeve lidhur me të shkuarën e Valdrin Pjetrit. Protesta ka nisur në orën 19:30, ku mbështetës të PD-së janë mbledhur përpara prefekturës, teksa në duar mbajnë disa pankarta ku shkruhet “T’i kthejmë rinisë shpresën”, “Stop lidhjes Shtet-Banda”, “Stop blerjes së votës”.

PD-ja nëpërmjet Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi publikoi disa dokumente, ku sipas tyre vërtetojnë që Valdrin Pjetri, i dalë fitues në zgjedhjet e 30 qershorit, ka qenë i dënuar me burg në vitin 2003 për drogë.

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar informacion nga pala italiane nëse ndaj Valdrin Pjetrit është kryer ndonjëherë ndalim, arrestim, dënim për trafik narkotikësh apo dëbim nga shteti fqinj.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.