“Perlë”/ Goli futbollistit shqiptar po bën xhiron e internetit (Video)

0

Futbollisti shqiptar, Zymer Bytyqi, ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm me Viking në Norvegji në fitoren 1-2 kundër Mjondalen.

Mesfushori 22-vjeçar ka realizuar një “perlë” identike si e Ibrahimoviç kundër Marsejës në kohën kur luante në Francë.

Sigurisht që rrjeta e tundur prej mesfushorit ka bërë xhiron e botës në internet.

Bytyqi ka lindur në Belgjikë dhe deri tani ka luajtur me të gjithë kombëtaret e moshave të Norvegjisë.

Megjithatë, nuk përjashtohet mundësia që në të ardhmen ai të veshë edhe fanellën e kombëtares shqiptare.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.