Petrit Vasili shpërthen ndaj Ramës: Idiot, hajdut i certifikuar

0

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka lëshuar një sërë akuzash në drejtim të kryeministrit Edi Rama, ndërsa e ka cilësuar këtë të fundit një ‘Idiot dhe hajdut i certifikuar’.

Përmes një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut Vasili kujton veprën e Dostojevskit për veprën e tij “Idioti”.

MESAZHI I VASILIT

Idiot dhe hajdut i certifikuar.
Flitet për skenare ruse, shantazhe ruse, ndërhyrje ruse.

Një rus i madh Dostojevski ka shkruar një kryevepër “Idioti”, por te një idioti te dobishëm.

Kemi edhe ne një idiot, por tërësisht te padobishëm e kemi dhe në krye të qeverisë.

Kersherine qe ta merrnim vesh se është idiot na e shuajti vite me pare Mero Baze nje profesionist i njohur i gazetarisë, qe ne shërbim te transparencës publikoi edhe kartelen e tij mjeksore.

Por ju mos ja permendni idiotesine se ky kete alibi do ai, qe te thone “vjedh se eshte idiot dhe nuk kupton”. Por ne fund prap se prap mbetet idiot dhe hajdut i certifikuar.

29136598_1831999937099830_3918426207489622016_n

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.