Piktori shqiptar shkëlqen në Rusi, fiton konkursin

0

Piktori shqiptar Edlir Reka është shpallur fitues në një konkurs në Rusi dhe tashmë piktura e tij do të qëndrojë në “Muzeun e Artit Modern” në Moskë.

“Nuk kam fjalë për këtë, më besoni, dua shumë të flas, por fitorja të lë pa fjalë”, shkruan në Facebook Reka./a.çupaj

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.