Pjesëtarë i grupeve terroriste, arrestohet në Vlorë 32-vjeçari i shpallur në kërkim

0

Është arrestuar ditën e sotme në Vlorë, një shtetas kosovar në kërkim për pjesëmarrje në grupe terroriste. 32 vjeçari tentoi të kalonte kufirin shqiptar me dokument të falsifikuar por u vu në pranga.

Për shtetasin F.D., 32 vjeç, banues në Kosovë, Gjykata Themelore e Prishtinës, Kosovë, ka lëshuar urdhrin e kërkimit më datë 26.01.2018 kundrejt shtetasit F.D, për vendosjen e masës së sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste” sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

Gjithashtu, ky shtetas është kapur në kushtet e flagrancës në Portin e Vlorës pasi ka tentuar të dalë nga Republika e Shqipërisë duke përdorur pasaportë të falsifikuar maqedonase të lëshuar në 2018.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.