Home Aktualitet Prokuroria therret zyrtarët e PD për audio përgjimin

Prokuroria therret zyrtarët e PD për audio përgjimin

0

Pas publikimit të audio përgjimit, Prokuroria ka thirrur për ti marrë në pyetje tre zyrtaret e opzites që bënë publik dialogun e vellait të Ministrit të Brendshëm me një trafikant droge për ngarkesat e hashashit dhe transportin e tyre drejt Italisë.

Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji dhe Gazmend Bardhi janë thirrur sot në orën 10:30 në Prokurori për tu pyetur në lidhje me audio përgjimin e publikuar. Ndërkohë vëyëm një ditë pas publikimit të audio regjistrimit, oficeret e policisë gjyqësore morën metarialein e publikuar dhe kanë nisur hetimet për verifikimin e saj.

Në audio përgjim sipas PD eshte vëllai i Fatmir Xhafës, Agron Xhafaj, bën pazare me një person tjetër për trafikun e drogës.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.