Home Politike Rama mburret në Facebook, qytetari: Mirëmëngjes p**ë

Rama mburret në Facebook, qytetari: Mirëmëngjes p**ë

0

Kryeministri i vendit e ka bërë zakon tashmë. Çdo mëngjes e nis me një postim në Facebook, ku herë shfaq emigrantë që rikthehen në Shqipëri apo qytetarë që sipas tij, kanë hequr dorë nga ndihma ekonomike dhe kanë nisur një punë të rregullt.

Postimi i Ramës:

ramiu

Por përveç asaj që deklaron dhe reklamon kryeministri nuk mungojnë as komentet pikante dhe ngacmuese nga qytetarët, të cilët herë pas here reagojnë edhe ashpër.

I tillë është edhe komenti i njërit prej tyre ditën e sotme teksa i drejtohet kreut të qeverisë me fjalët “mirëmëngjes pallë”. Ndoshta ky reagim ka ardhur pas një sërë komentesh të mëparshme ku të gjithë i drejtohen Ramës me epitetet “gjigand, njësh, shtet” etj.

Komenti i qytetarit:

edi1

Zakonisht komentet negative fshihen nga postimi i kryeministrit, por mesa duket stafi i tij nuk e ka vënë re akoma…

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.