Home Kryesore “Rama urren integrimin në BE, kjo është prova me zë e figurë”,...

“Rama urren integrimin në BE, kjo është prova me zë e figurë”, Petrit Vasili publikon videon

0

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka publikuar sot videon e fjalimit të mbajtur nga Edi Rama në Bruksel, në dhjetor të vitit të kaluar.

Në këtë fjalim, Kryeministri Edi Rama shprehet se Ballkani ka rrugë tjera si Rusia, Kina apo Islami Radikal nëse nuk pranohet nga Bashkimi Europian.

Ai shkruan ndër të tjera, se pas kësaj video “çdo shqiptar duhet ta përbuzë këtë kryeministër mashtrues dhe hipokrit”.

Statusi i Petrit Vasilit:

Ja prova me ze e figure qe Kryeministri urren integrimin ne BE.

Kryeministri e urren integrimin europian te Shqiperise.

Nje pjese e medias dhe analisteve te kapur nga droga e kryeministrit nuk e pasqyrojne dhe komentojne deshmine e ketij hapi te tmerrshem te kryeministrit ne Bruksel kundra te ardhmes europiane te vendit.

Ai do qe ta gremise Shqiperine ne Lindje drejt realitetesh, qe ajo nuk i ka dashur kurre.

Po jua ve ne dispozicion ta degjoni vete me ze dhe me figure kete kryeminister te paskrupullt, qe flet, qan e qurrepset se gjoja e dashka shume integrimin.

Pas kesaj deshmije cdo shqiptar duhet ta perbuze kete kryeminister mashtrues dhe hipokrit, qe per ca miliona te pista e te nxira, qe dalin nga kanale te felliqura,e shet Shqiperine pa u menduar dy here.

Shiheni dhe reflektoni”

Ja prova me ze e figure qe Kryeministri urren integrimin ne BE.Kryeministri e urren integrimin europian te Shqiperise.Nje pjese e medias dhe analisteve te kapur nga droga e kryeministrit nuk e pasqyrojne dhe komentojne deshmine e ketij hapi te tmerrshem te kryeministrit ne Bruksel kundra te ardhmes europiane te vendit.Ai do qe ta gremise Shqiperine ne Lindje drejt realitetesh, qe ajo nuk i ka dashur kurre.Po jua ve ne dispozicion ta degjoni vete me ze dhe me figure kete kryeminister te paskrupullt, qe flet, qan e qurrepset se gjoja e dashka shume integrimin.Pas kesaj deshmije cdo shqiptar duhet ta perbuze kete kryeminister mashtrues dhe hipokrit, qe per ca miliona te pista e te nxira, qe dalin nga kanale te felliqura,e shet Shqiperine pa u menduar dy here.Shiheni dhe reflektoni.

Posted by Petrit Vasili on Friday, January 12, 2018

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.