Rrëfimi horror i nuses që helmoi vjehrrën me fotoksinë

0

TIRANE – Të tjera detaje janë zbuluar nga ngjarja e zbardhur për një krim të kryer para një viti kur nusja helmoi me fotoksinë vjehrrën e saj në Tiranë.

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar për BalkanWeb rrëfimin e nuses Marjana Çmeta për hoxhën Hysen Shehu pas ngjarjes makabre ndaj vjehrrës Lirije Lami.

Pas hetimit 10 mujor, Prokuroria ka siguruar një video nga hoxha i zonës.

“Kam dy vite e martuar, marrëdhënia jonë nuk ishte e mirë, dhe kisha frikë se ndikonte vjehrra. Një ditë vjehrra erdhi të blinte fidanë, dhe vendosa ta ftoja në shtëpi gjasme për t’u pajtuar. Aty i hodha në limonadë fotoksinë, dhe vjehrra përpëlitej, aty mendova se do më arrestonin në polici e se jeta ime do merrte në fund. E mbylla në dhomë, por zëri i saj në agoni, dhe gjatë përleshjes i vura shall dhe më pas duke parë që nuk munda, i vura duart në fut për ta mbytur,” mësohet t’i ketë thënë Marjana Çmeta hoxhës.

Foto: Viktima Lirije Lami me bashkëshortin Agim Lami

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.