Home Bota Shembet qendra tregtare, 7 të vdekur, 9 të humbur

Shembet qendra tregtare, 7 të vdekur, 9 të humbur

0

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën dhe nëntë te tjerë rezultojnë të humbur pas shembjes së një qendre tregtare në Nuevo Leon në Meksikë.

Imazhet dramatike tregojnë punonjësit e emergjencës që transportonin viktimat nga rrënojat ndërsa vijojnë kërkimet për personat që rezultojnë të humbur.

Shtatë persona u konfirmuan të vdekur, ndërsa 15 u plagosën pasi struktura e qendrës tregtare u rrëzua dhe mendohet se të gjithë viktimat dhe të plagosurit janë punëtorë ndërtimi.

Autoritetet thanë se puna për ndërtimin në strukturën tre katëshe të qendrës po zhvillohej pa leje.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.