“Stop abuzimit me tarifat”, ky është dhjetori i studentëve

0

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka reaguar në lidhje me protestat që kanë zhvilluar studentët përgjatë dy ditëve të fundit kundër tarifimit të krediteve për mbetësit.

Boçi në një postim në Facebook, shkruan se ky është dhjetori i studentëve dhe trajtimi i tyre si klientë ka shpërthyer protestën e tyre.

POSTIMI I PLOTË

DHJETORI I STUDENTËVE

Tarifat e larta janë një spunto që ka nxjerrë në pah zemërimin e plotë të rinisë shqiptare.

Trajtimi i tyre si klientë, mungesa e mbështetjes nga shteti, rrënimi progresiv i cilësisë së diplomave, mungesa e së ardhmes, ka shpërthyer protestën e tyre.

Marshimi i studentëve të inxhinierisë meriton mbështetje nga të gjithë studentët e Tiranës dhe të rretheve.

Dhjetori është muaji i Rinisë.

Stop abuzimit me tarifat!

Stop harbutërisë kryeministrore!

Stop paaftësisë ministrore!

Stop mungesës së të ardhmes!

DHJETORI I STUDENTËVETarifat e larta janë një spunto që ka nxjerrë në pah zemërimin e plotë të rinisë…

Gepostet von Luciano Boci am Mittwoch, 5. Dezember 2018

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.