Home Tags Andi Bushati

Tag: Andi Bushati

Kush qe Çani, Edi apo Ariani?

Nga Andi Bushati Me të vetmen aftësi reale që i ka mbetur, atë të një aktori të mirë që duhet të nxjerrë në skenë një...

Andi Bushati: Gent Cakaj, si një tender me letra fallco

Argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si ministër i Jashtëm, ka nxjerrë edhe njëherë në pah shndërrimin...

ANALIZA/ “Shuplaka e dalë huq, pse Rama sakrifikoi 8 ministrat

ANDI BUSHATI/ Edi Rama sakrifikoi në mënyrë të pakuptimtë 8 nga 12 ministrat e kabinetit pa arritur të japë asnjë mesazh për publikun dhe...

Andi Bushati: Presidenti Meta duhet falënderuar

Nga Andi Bushati  Ilir Meta ka kthyer sot një ligj, që më shumë i ngjan një thike pas shpine për Edi Ramën. Si një njeri që...

Andi Bushati kritika Alban Dudushit: Përdhose ëndrrën e Dritan Hoxhës

Analisti Andi Bushati ka kritikuar ashpër Alban Dudushin, drejtuesi i emisionit ‘Top Show’, si dhe drejtuesit e tjerë të televizionit Top Channel për shkak...

Të dh*erë, por tolerantë përballë vorio epiriotëve

Le të imagjinojmë për një moment sikur ajo që ngjau sot në Bularat të kishte ndodhur në një qytet sado periferik grek. Le ta shfrenojmë...

Shokon Andi Bushati: Un jam për një 97 të dytë

Mbrëmjen e djeshme analisti Andi Bushati ka bërë një deklaratë të fortë duke u shprehur pro një destabilizimi të mundshëm të vendit. I ftuar në...

Ramës i është thyer termometri

Nga Andi Bushati Kryeministri mblodhi sot të gjithë shefat e policisë për t’i përdorur si dekor në mesazhin që kërkoi t’i jepte publikut: se ndryshe...

Pandeli Majko, dëshmitari i fundit i një PS-je që ka vdekur

Nga Andi Bushati Vendimi i ish-dy herë kryeministrit të PS-së, për të mos votuar ligjin, sa grabitqar, po aq edhe harbut, për shembjen e teatrit,...

Çfarë ndryshon pas shembjes së teatrit?

Kjo e enjte është një ditë që do të hyjë në historinë e kuvendit të Shqipërisë. Jo për faktin se 75 deputetë sejmenë të...