Home Tags Bashkim Fino

Tag: Bashkim Fino

Fino reagon pas humbjes: Nuk jam i zhgënjyer, e prisja

Armand Duka është përzgjedhur sot për herë të pestë president i FSHF-së duke fituar garën me rivalin e tij Bashkim Finon. Duka arriti të triumfojë...

Pas balotazhit në raundin e parë, Fino tymos puro

Në përfundim të raundit të parë, ku edhe siç pritej nuk pati fitues, Bashkim Fino ka dalë në tarracën e Hotel Adriatik dhe është...

Mbërrin Fino, ja kush janë shoqëruesit e tij

Në ambientet e hotelit kanë mbërritur edhe përfaqësuesit e UEFA-s dhe FIFA-s. Gjithashtu ka mbërritur edhe kandidati Bashkim Fino dhe takohet së pari me Koco...

Kunati i Saimir Tahirit i telefonon Bashkim Finos: Tifozët e Tiranës...

Kur jemi vetëm 2 ditë larg zgjedhjeve për presidentin e FSHF-së, gara duket tepër e ashpër dhe e paparashikueshme. Në një bisedë telefonike me kandidatin...

Fino: Kjo do jetë Asambleja e fundit e mbyllur dhe jo...

Kandidati për kreun e FSHF-së, Bashkim Fino, nëpërmjet një statusi në “Facebook”, ka shpalosur edhe njëherë parimet që ai do të vendosë në qoftë...

Bashkim Fino sulmon Top Channel pak para përballjes me Armand Dukën

Kandidati për president i FSHF-së, Bashkim Fino akuzoi redaksinë e lajmeve në Top Channel se ka shtrembëruar deklaratën e zv. Presidentit të UEFA në...

Fino, FSHF-së: Nxirrni urgjent listën e delegatëve

Kandidati për President të Federatës Shqiptare të Futbollit, Bashkim Fino, ka deklaruar se po zhvillohet një garë e padrejtë dhe e pandershme në FSHF. Në...

Gara për FSHF, Finos: Tentativa për manipulimin e zgjedhjeve

TIRANE– Kandidati për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Bashkim Fino ka denoncuar sot mbajtjen të fshehtë të listës së delegatëve me të drejtë...

Gara në FSHF/ Fino dorëzon postet në PS, por jo mandatin

Pasi vendosi se do te kandidonte ne zgjedhjet e FSHF-se per postin e Presidentit, Bashkim Fino jep dorëheqjet nga funksionet partiake. Fino lajmin e ka bere...

Bashkim Fino: FSHF mashtron për Shoqatat

Nga Bashkim Fino Mashtrimi që FSHF i bëri publikut për Shoqatat Pas njoftimit se FSHF do reagonte për çështjen e “Shoqatave Fantazmë”, prisja një deklaratë të...