Home Tags EDI RAMA

Tag: EDI RAMA

“S’më dilnin për asgjë, merrja borxh”, Rama publikon historinë e Fluturës

Kryeministri Edi Rama ka uruar sot per nje dite te mbare gjithe ndjekesit e tij ne rrjetet sociale me nje tjeter shembull te integrimit...

Vasili akuza qeverisë “Rama”: Do t’i hanë Shqipërisë edhe kockën e...

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, akuzoi qeverinë Rama lidhur me skemën e re të ndihmës ekonomike, prej të cilës janë përjashtuar...

Basha: Rama e Tahiri vuajnë nga e njëjta sëmundje

Teksa në kuvend vijonte debati i ashpër për problemet e skemës ekonomike, nga e cila kanë ngelur jashtë ndihmës ekonomike shumë familje në varfërim...

Rama me zë të dridhur dhe i përlotur: Më kanë thënë...

Kryeministri Edi Rama ka lënë mënjanë krenarinë dhe arrogancën para medias, dhe është përlotur ndërkohë që fliste për djalin e tij. Me zërin që i...

“Desh theva televizorin kur të dëgjova”, Rama sherr me qytetarin: Hajde...

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një aktivitet në qytetin e Elbasanit, në kuadër të programit të zhvillimit 2021 dhe shqiperiaqeduam.al. Sipas Ramës kjo është platforma...

Rama: Rusë me xhepa të thellë kanë paguar për Lulzim Bashën

Aktualiteti ka qenë i pasur me ngjarje këto kohë dhe shpjegimi i Kryeministrit, padyshim që do ishte i rëndësishëm, për të hedhur dritë dhe...

Rama e vulos: Godina e e Teatrit Kombëtar do të shembet!

Kryeministri Edi Rama ka ri pranuar edhe një herë prishjen e Teatrit Kombëtar  duke e cilësuar Teatrin e ri si një kartvizitë të Shqipërisë...

Heqja e ndihmës ekonomike, Rama: Trajnim dhe shpërblim prej 5500 mijë...

Në përgjigje të akuzave të opozitës dhe shqetësimit publik se nga skema e ndihmës ekonomike po hiqen në mënyrë abuzive individë, Kryeministri Rama tha...

Ja çfarë bën Rama me familjen që denoncoi Basha për ndihmën...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke demonstruar se si i ka gjetur punë një kryefamiljari pasi Basha kishte shkuar në familjen e...

Lobimi rus, Rama sulmon Bashën me statusin e Braçes: Kam frikë...

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar edhe në orët e vona të mbrëmjes së djeshme me reagimet e tij në lidhje me çështjen e lobimit...