Home Tags EDI RAMA

Tag: EDI RAMA

600 mijë luftëtarë të ISIS në Shqipëri? Rama: Nëse çmendet ndonjëri...

Kryeministri ka reaguar sërish për debatin e hapur ditët e fundit rreth mundësisë së ngritjes së kampeve të refugjateve dhe ardhjes së luftëtarëve të...

“Rama gati të pranojë 600 mijë sirianë”

Ish kryeministri Berisha shkruan sot se ndryshe nga sa eshte deklaruar, Rama eshte gati te prese 600 mije refugjate siriane, ish terroriste te ISIS...

Kryemadhi: Largimi i Edi Ramës do t’i japë Shqipërisë, shpresë

Anëtarët e LSI-ja janë grumbulluar sot para selisë së partisë së tyre dhe po përgatiten për marshimin e protestës në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. LSI...

A nuk keni një ministër tjetër? Rama i kthehet komentuesit: Nuk...

Kryeministri Edi Rama ka replikuar dje me ndjekësit e tij në faqen e “Facebook”-ut për akuzat e opozitës dhe audio-përgjimin për të vëllain e...

Paralajmëron PD: Edi Rama do pendohet

Partia Demokratike paralajmëroi sot se ‘Dosja Xhafaj’ sapo ka filluar dhe se kryeministri Edi Rama do të pendohet për deklaratat e sotme në mbrojtje...

Presidentit turk Erdogan: Do marrim kontrollin edhe në Shqipëri

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan po mundohet prej kohësh të ndërhyjë në Ballkan. Dje lideri i Turqisë foli për Shqipërinë duke treguar se po mundohet...

Rama ndërpret komunikimin me qytetarët: Do iki të jap intervistë, por...

Komunikimi i Kryeministrit Edi Rama me qytetarët në Lezhë duket se nuk ka shkuar aq vaj sa mund ta ketë menduar ai apo organizatorët....

Rama: Zyrtarët që nuk i përgjigjen qytetarëve ikin nga puna

Gjatë fjalës së tij në Lezhë në kuadër të fushatës për llogaridhënien publike përpara qytetarëve, kryeministri Edi Rama tha se qytetarët mund të denoncojnë...

Rama tregon sfidat e Shqipërisë drejt BE-së: Serbia dhe Mali i...

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për “The Parliament Magazine” ka folur për sfidat që e presin Shqipërinë në rrugën e integrimit në BE. Rama...

Rama: Vetting edhe për politikanët, nga më i gjati te më...

Kryeministri Rama tha dje se pas prokurorëve dhe gjyqtarëve, vetingu do të vijojë dhe me politikanët. Qeveria nisi dje procesin e llogaridhënies para qytetarëve, ndërsa...