Home Tags Emrat

Tag: Emrat

Emrat/ Ja kush janë babë e bijë që humbën jetën në...

Zbulohen detajet e para nga aksident i rëndë që ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Korçës. Dy persona kanë mbetur të vdekur,...

VIDEO/ Operacion i madh në Laç, 11 të ndaluar. Ja emrat

Finalizohet operacioni ‘Hipoteka’. Procedohen penalisht 11 shtetas (ish-punonjës në Z.V.R.P.P.Kurbin dhe qytetarë përfitues toke), për falsifikime dokumentesh, shpërdorim detyre dhe pastrim të produkteve të veprës...

Dalin emrat, ja kush janë dy diplomatët rusë që do të...

Pas vendimit të kryeministrit Rama për t’iu bashkuar të paktën 17 vendeve evropiane  për dëbim të diplomatëve rusë pas rastit të helmimit të ish-spiunit...

Dalin dy emra të tjerë mes kandidatëve për KLGJ dhe KLP,...

TIRANE- Në përfundim të seancës së djeshme parlamentare, deputetët e Kuvendit të Shqipërisë nuk kanë mundur të miratojnë listat e kandidatëve për Këshillin e...

Ja 36 gjyqtarë e prokurorë në sitën e vetingut (EMRAT)

Lista e gjyqtarëve dhe prokurorëve që do t’i nënshtrohen vettingut: Enton Dhimitri – Gjykata e Apelit Gjirokastër Kandidat për KED Fatos Qato – Gjykata e Apelit...

Hidhet shorti për anëtarët e KED, zgjidhen emrat

Ka nisur hedhja e shortit për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi në Kryesinë e Kuvendit. Ja emrat e përzgjedhur: Nga shorti...

Dalin emrat, këta janë 13 prokurorët që do i “dorëzohen” vettingut

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit ka aktualisht në proces kontrolli dosjet e 13 prokurorëve që janë të parët që po i nënshtrohen këtij procesi,...