Home Tags Ermal Meta

Tag: Ermal Meta

E quajnë gay…Ja si reagon Ermal Meta

Fitorja e këngëtarit Ermal Meta pas festivalit të Sanremos është shoqëruar me komente positive, por edhe negative. Më e fundit ishte hapja e një faqe...

Ermal Meta: E dua Fabrizon por jo aq sa për të...

Pas triumfimit në “Sanremo” me “Non mi avete fatto niente” Ermal Meta arriti dhe një sukses tjetër. Albumi I tij rezultoi të ishte më...

Ermal Meta i bën surprizën më të bukur të sëmurit me...

Një javë pas fitores në Festivalin Sanremo, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro kanë qenë të ftuar në me programin “C’è Posta per Te” në...

Ermal Meta acarohet me gazetarët: Ju nuk dini asgjë mbi jetën...

Eshte folur shume per jeten e Ermal Metes dhe aluduar per raportin e tij me nje baba te dhunshem. Pas gjithe atyre qe jane...

San Remo dhe fati i emigracionit shqiptar në Perëndim

Nga Artan Fuga Nga pikëpamja e sociologjisë së komunikimit, pra e njerës prej shkencave, fitorja e San Remos nga djali me origjinë nga Fieri, përtej...

Ermal Meta i zhgënjyer me shqiptarët: S’na vinin në koncert, i...

Ermal Meta, fituesi i Sanremos, shprehu emocionet e tij me anë të një interviste telefonike në “Wake Up” për këtë triumf të madh. Këngëtari shqiptar...

Rrëfimi i Ermal Metës: E kujtoj Shqipërinë nga shenjat që kam...

Ermal Meta, këngëtari shqiptar që fitoi Sanremo, bëri jehonë pas këngës shumë të vlerësuar të tij “Vietato Morire”, në mars të vitit të kaluar...

Patozi: Nuk na shkon shumë që ta urojmë Ermal Metën

Nga Astrit Patozi Sanremo ka qenë një mit për Shqipërinë e para vitit 1990. Ishte pothuajse ngjarja më e rëndësishme artistike e vitit, ku shqiptarët...

Basha përgëzon Ermal Meten: Na fale gëzim në këto ditë të...

Lulzim Basha, kryetar i PD-së,përmes rrjeteve sociale ka reaguar në lidhje me çmimin e parë që morri në Sanremo këngëtari shqiptar Ermal Meta. Postimi i...

Ermal Meta nuk përjashtohet nga Sanremo

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro do të vazhdojnë garën e konkurrimit të festivalin më të madh në Itali Sanremo. Lajmi është bërë i dituar...