Home Tags Gjirokastër

Tag: Gjirokastër

“Zgjohet” edhe Gjirokastra, studentët ngrihen në protestë

Në ditën e pestë të protestës së studentëve në Tiranë, të cilëve u janë bashkuar studentë nga universiteti i Shkodrës, Korçës, Vlorës dhe Elbasanit,...

Emrat/ Zbulohen kush janë 12 personat e ndaluar në Gjirokastër

Në një lidhje direkte me emisionin “Open” në Top Channel, gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha raportoi nga Gjirokastra se çfarë po ndodh pas...

Xhiroja e policisë nëpër qarqet e vendit, radha e Librazhdit, një...

Policia ka vijuar me aksionet për identifikimin dhe goditjen e personave, të cilat dyshohen se shpërndanin lëndë narkotike. Gjithashtu janë kryer edhe kontrolle “blic” për...

Mbytet në liqen 18-vjeçari në Gjirokastër. Emri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër, ku një i ri është gjetur i mbytur në liqen. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gjatë...

Gjirokaster/ Sekuestrohen 1800 rrënjë kanabis, arrestohet një person

Sekuestrohen 1800 bimë të mbjella kanabis sativa në zonën e Gjirokastrës. Policia thotë se ka arrestuar një përson si të dyshuar për këtë mbjellje...

Vijojnë rrëshqitjet e dherave në Gjirokastër

GJIROKASTËR – Moti i keq vijon të ketë pasoja negative në Gjirokastër ku rrëshqitja e dherave po rrezikon bindshëm disa familje. Nga rrëshqitja e dherave...

25 vite burg për vrasësin, plas sherri mes familjarëve të viktimës...

Është shoqëruar me tensione dhe përplasje mes palëve seanca në Gjykatën e Apelit Gjirokastër për shtetasin Ajet Rexhepi. Report Tv mësoi se ka pasur përplasje...

Gjirokastër/ Të rrezikuar për shkak të rrëshqitjes së tokës, banoret në...

Të rrezikuar tashmë prej javësh për shkak të rrëshqitjes së tokës që e ka sjellë baltën e dheun deri në katin e katërt të...

Rrezikohet ura 200-vjeçare në Gjirokastër

Nga Brikena Metaj Ura e Kordhocës, e ndërtuar rreth vitit 1820, në fillesat e saj lidhte tre qytete kryesore në Jug, Gjirokastër, Libohovë dhe Janinë....

Në Gjirokastër çahet muri i kalasë, por askush nuk shqetësohet

Erozionet e shumta kanë sjellë edhe çarjen e njërit krah të murit të kalasë së Gjirokastrës. Siç shihet edhe në këtë foto çarja është e...