Home Tags Ilir Meta

Tag: Ilir Meta

Presidenti Meta i akordon titullin “Për merita të veçanta civile”, ish-...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i akordoi në një ceremoni të veçantë, ish-Senatorit dhe ish-deputetit francez, Michel Berson, Titullin e lartë “Për merita të...

Sulmi ajror kundër Sirisë, reagon Meta: Mbështesim SHBA-në

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar pas sulmeve ajrore të SHBA, Francës dhe Britanisë kundër regjimit sirian, duke e mbështetur fuqimisht atë. Meta deklaroi...

Meta flet për negociatat me Greqinë: Procesi tashmë solid dhe kushtetues!

Pasi ka dhënë një ditë më parë plotfuqinë për negociatat me Greqinë, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta sot është shprehur se ka pasur një...

Presidenti Meta dekoron Agur Vrenozin me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i akordoi sot, me numër dekreti 10736 Agur Vrenozit (pas vdekjes) “Dekoratën e Artë të Shqiponjës” për aktin e...

Presidenti Meta: Nuk besoj se Meçollari ka qenë në Korçë për...

Presidenti Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili deklaroi se për negociatat me Greqinë do të respektojë...

Meta takon Junker: Zbatimi i 5 pikave kyçe, do bindin BE...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot delegacionin e lartë të Komisionit Europian në Tiranë, kryesuar nga Presidenti i Komisionit, Jean-Claude Juncker, me pjesëmarrjen...

“Vija e kuqe e Presidentit Meta”, sipas Bujar Kapexhiut

Në një konferencë për shtyp dy ditë më parë, kreu i Shtetit, Ilir Meta foli për negociatat shqiptaro – greke duke zbuluar edhe letrën...

Ilir Meta ka në dorë paqen dhe luftën

Nga Frrok Çupi Kjo që bëri dje me detin Presidenti i Republikës, duket qartë se lidhi fijen ballkanike që po nxitonte drejt luftës. Kishte ardhur...

Mediat greke: Presidenti i Shqipërisë bllokon bisedimet

TIRANE– Mediat greke i kanë kushtuar vëmendje qëndrimit të presidentit Ilir Meta në lidhje me celjen e negociatave Greqi-Shqipëri. Mediat greke nuk ngurojnë të...

Pakti me Greqinë, Meta: Asnjë informacion zyrtar nga MEPJ për këtë...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpjeguar para medias arsyet pse ai e ktheu mbrapsht kërkesën Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme për...