Home Tags Integrimi

Tag: Integrimi

Kryemadhi, Fleckenstein-it: Rama po bllokon integrimin

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar pasditen e sotme një takim me raportuesin e Parlamentit Europian për Shqipërinë, Knut Flecenstein. Përmes një postimi në...

Kryemadhi: Rama është pengesë për integrimin

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhin tha pas seancës se kjo trgeon kapjen e çdo qelize dhe segmenti të shtetit nga mafia. Paralamentarzimi drejt fundit, po...

Integrimi, Gjosha: Ftesat e Ramës hipokrizi

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha tha se për të patur pritshmëri të larta të integrimit të Shqipërisë në BE duhet një bashkëpunim politik. Në studion...

Ndryshimi i emrit të ministrisë, Gjosha: Integrimi nuk është çështje emërimi,...

Pas publikimit të lajmit lidhur me ndryshimin e emrit të Minisitrisë së Jashtme në “Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme”, ka reaguar  Klajda...