Home Tags Këshilltarët

Tag: Këshilltarët

Vazhdon tkurrja e LSI-së, 5 këshilltarë të Lezhës bashkohen me PS

Pesë këshilltarë të Bashkisë Lezhë janë larguar nga forcat politike që përfaqësoni dhe janë bashkuar me Partinë Socialiste. Mësohet se 3 këshilltar të Lëvizjes Socialiste...

Largimet e këshilltarëve, reagon Kryemadhi: Anëtarët e LSI janë të lirë...

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI, ka uruar sot në Kryegjyshatën Botërore Bektashiane në Tiranë, festën e Sulltan Novruzit. Por, nuk ka hezituar t'u përcjellë...

Të tjerë këshilltarë braktisin LSI,ikin te PS

Vijon largimi i këshilltarëve bashkiakë të LSI dhe bashkimi i tyre me PS. Pas Gjirokastrës dhe Fierit, janë 3 këshilltarë të LSI në Belsh,...

Qeveria me 200 këshilltarë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe ministrat e tij do të kenë në dispozicion rreth 200 këshilltarë. Në kabinet janë akomoduar 16 këshilltarë, ndërsa...

“Këshilltarët e Bashës në fushatë ishin mizerabël”, si përgjigjet Grida Duma

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka thënë mendimin e saj në lidhje me deklaratat negative të ish-kryeministrit Sali Berisha për këshilltarët e kryedemokratit...