Home Tags Kumbaro

Tag: Kumbaro

Nxitja e leximit, Kumbaro propozon nismë në Panair: Falni 5 libra...

‘Sfidat e Leximit sot’ ka qenë tema e një tryeze të rrumbullakët diskutimi që u zhvillua në Pallatin e Kongreseve, aty ku prej 5...

‘Don’t f…ck them’, reagon Kumbaro: Mos më….

Pasi u komnetua në rrjete dhe në arenën politike me një shprehje të marrë nga një shkrimtar i njohur botërisht, John Water, dhe pa...

Skandal/ Lexoni çfarë mesazhi ka shpërndarë ministrja e Ramës

Mjafton të lexosh mesazhin që ka shpërndarë Ministra e Kulturës, Mirela Kumbaro, për të kuptuar se nga kush qeverisemi. Menjëherë pas postimit skandaloz dhe me...

Kumbaro: Opozita qëndrim të turpshëm. Llafet i merr era, puna mbetet

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro zhvilloi sot një seancë dëgjimore në Komisionin për Median dhe Edukimin, si dhe cështjet e Kulturës në lidhje me...

Rama i del në krahë Kumbaros, çfarë thotë për monumentet e...

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ishte thirrur këtë të hënë nga Komisioni i Kulturës në një seancë dëgjimore për shkatërrimin e disa objekteve monument...

Zv/ministrja e kultures kundër Kumbaros: Kemi gabuar me ligjin për artin

Zv/ministrja e Kulturës, Valbona Shujaku e ftuar në studion e "360Gradë" në Ora News pranoi se ligji për artin dhe kulturën ka pasur gabime...

Kumbaro del bllof, bingon te Teatri e firmosi Rama

Në përgjigjen që i dha Robert Ndrenikës dhe përmes tij, të gjithë aktorëve që protestojnë për zhvendosjen e Teatrit Kombëtar, Ministrja e Kulturës, Mirela...

I bashkohet edhe Arben Derhemi, protestes së artistëve kundër Kumbaros

Arben Derhemi, aktor i njohur, i është bashkuar protestës publike të artistëve më të njohur të vendit që kundërshtojnë ndryshimet në ligjin për artin,...

Artisti i njohur mesazh të fortë Kumbaros: ” Jemi vlerë kombëtare,...

“Është folur që do të bëhet një teatër dhe prapë nuk ka patur pikë transparence. Teatri bëhet një herë në 500 vjet. I takon...

Kumbaro: Do kisha shkuar partizane, regjimi i Enver Hoxhës fatkeqësi kombëtare

Përmes një statusi në ‘Facebook’, ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro thotë se debati për datën e çlirimit nuk e ndryshon historinë. Ajo shprehet se...