Home Tags Lezhë

Tag: Lezhë

Sherr për traun e hotelit, plagoset me armë zjarri një person...

Policia e Lezhës ka njoftuar per nje konflikt te ndodhur mbrëmjen e djeshme ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi A.D. 44 vjeç. Më...

Rama i jep kupën përfaqësuesit të shkollës në Lezhë: Thuaj dy...

Kryeministri Edi Rama në një takim ku në fokus është promovimi i arsimit profesional, theksoi se duhet t’i jepet më shumë rëndësi kësaj fushe. Gjatë...

Vazhdon tkurrja e LSI-së, 5 këshilltarë të Lezhës bashkohen me PS

Pesë këshilltarë të Bashkisë Lezhë janë larguar nga forcat politike që përfaqësoni dhe janë bashkuar me Partinë Socialiste. Mësohet se 3 këshilltar të Lëvizjes Socialiste...

Aksion në Lezhë/ Sekuestrohen 2 pallate, u zbulua se…

Dy pallate te larte dhe truall gati per ndertim jane sekuestruar ne Lezhe. Aksioni eshte bere sot, bazuar ne urdhrin e prokurorise, pasi u...

Të shtënat me armë në Lezhë, policia: Efektivi u vetëmbrojt

Dy të rinj nga Lezha janë proceduar penalisht nga policia pasi kanë kanosur fizikisht dhe kundërshtuar punonjësin e policisë. A.J. 17 vjeç, banues në Mirditë...

VIDEO/ Pamje të frikshme, policia terror në Lezhë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video që tregon arrestimin e një të riu në qytetin e Lezhës. Sipas denoncuesit, personi që u vu në...

Lezhë/ Sekuestrohen 160 kg drogë, arrestohen 6 persona. EMRAT

Sekuestrohen 160 kg drogë në Lezhë dhe në pranga kanë rënë 6 përsona mes tyre dy femra. Pas një aksioni të policisë së këtij...

Reagimi i ashpër i nënkryetares së bashkisë Lezhë: Krimineli Rama do...

Pas arrestimit të bujshëm të kryetarit të bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj, i cili akuzohet për shpërdorim detyre dhe tjetërsim prone, reagoi edhe zëvendësja...

Lezhë,vijon shembja masive e gurëve në rrugën e Kalasë

Reshjet e dendura të shiut, që kanë përfshirë vendin në këto ditë marsi, kanë përkeqësuar situatën në rrugën e Kalasë në Lezhë, ku vijon...

Lezhë, kultivimi i drogës, prokurori: Shkollat rrezikojnë të kthehen në magazina...

Prefekti i Lezhës Gjergj Prendi tha se e dinte ku mbillej kanabis sativa në Mirditë, kurse prokurori i Kurbinit deklaroi se shkollat rrezikojnë të...