Home Tags Lindita Nikolla

Tag: Lindita Nikolla

Nikolla: Do rikthehet inspektimi në çdo shkollë të Shqipërisë

Mësuesve do ju ndalohet hyrja në orë të mësimit me celularë. E deklaroi ministrja Lindita Nikolla gjatë takimit me qytetarë të Kavajës në kuadër të...

Resultati i mësuesinë/ Nikolla: Nuk mund të lemë më të dobtit...

Një ditë pas zyrtarizimit nga qyteti i Fierit të vendosjes së mesatares 7 për degët e mësuesisë, ministrja e Arsimit Lindita Nikolla takimin e...

Ministrja e arsimit çon oficerët e sigurisë në shkolla. Ja arsyeja

Nisma Oficerët e Sigurisë në Shkolla, ka hyrë në javën e dytë të zbatimit të tij në shkollat e Tiranës. Ministrja e Arsimit, Sportit...

Bashkëshorti pedagog tek “Kristali”, pse Nikolla i fshehu prokurorisë diplomat false?

Skandali me diplomat fallco që jepte Ahmet Muça, pronari i ish-universitetit "Kristal", ka qenë në qendër të vëmendjes mediatike dhe jo vetëm, gjatë ditëve...

Urdhri i Lindita Nikollës: Asnjë fëmijë nuk do pranohet në kopsht...

Situata e krijuar e viruseve të përhapur javët e fundit në kopshte dhe në shkolla ka bërë që Ministria e Arsimit të hartojë një...

Pedagogët paralajmërojnë Nikollën: Do hyjmë në grevë të përgjithshme!

Forumi për Liritë Akademike dhe Autonominë Universitare ka dalë me një deklaratë në përfundim të takimit të djeshëm ku kërkon dorëheqjen e Bordit të...

“Mungesa e pagave, pse nuk reagojnë pedagogët?!”

Në lidhje me mungesën e pagave të pedagogëve reagoi sot për herë të parë edhe ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Sipas saj gjithçka lidhet me...

Nikolla: Rritje pagash për mësuesit, bursa studimi për maturantët ekselentë

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla në një takim me studentet dhe pedagogët e Universitetit Ismail Qemali në Vlorë deklaroi se ky mandat do t’i...

Vokshi: Askush nuk mbajti pergjegjesi për fëmijet e helmuar në Bulqiz

Deputetja demokrate Albana Vokshi përmes një komenti në rrjetet sociale ka ngritur pyetjen se kush mban përgjegjësi për standardet e sigurisë në shkolla. Vokshi...

Programi kombëtar i praktikave të punës, Nikolla: Përfitojnë 600 të rinj

TIRANE– Ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinisë, Lindita Nikolla ka zhvilluar një takim në Tiranë me të rinjtë përfitues nga Programi Kombëtarë i Praktikave...