Home Tags LSI

Tag: LSI

LSI mbledh Konventën Kombëtare më 12 janar

Lëvizja Socialiste për Integrim njoftoi sot se do të mbledhë Konventën Kombëtare më 12 janar 2019. Konventa do të mbahet tek Pallati i Sportit...

LSI: Studentët në protestë, Rama shpërblen oligarkët

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, komenton vendimin e qeverisë për të ulur nga 15% në 8%, tatimin mbi fitimin për biznesin. Sipas saj, tek...

LSI: Të hënën i bashkohemi protestës së studentëve

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi bën thirrje strukturave të LSI-së që të mbështesin protestën e studentëve të hënën, pa flamur partiak. Deklaratat ajo i...

Vasili-Ramës: Armik i studentëve, refuzoi amendamentet e LSI

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka hedhur poshtë amendamentet e studentëve. Sipas tij...

LSI – Ramës: Mashtrimet mbaruan, dyfishoja buxhetin universiteteve

LSI-ja i ka propozuar kryeministrit Edi Rama, votimin në Kuvend të dy amendamenteve që i japin zgjidhje problemit të studentëve. Konkretisht, i shpjegoi ato...

“Unaza”, LSI: Rama simboli i shkatërrimit, mos kini mëshirë

Banorët e zonës së Astirit edhe gjatë ditës së sotme kanë vijuar protestën e tyre në ditën e 27. Në mbështetje të banorëve ishin...

LSI: Rama largon rininë dhe lidhet fort me krimin

Nga Korça, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, deputeti Endrit Braimllari, ka bërë thirrje për një pakt kombëtar për largimin e kryeministrit Edi Rama, për...

Video/ LSI: Shqiptarë, mos kini durim, mos kini mëshirë për këtë...

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka analizuar sot zë më zë, Buxhetin për arsimin të vitit 2019. Mehmetaj, duke e ballafaqur Buxhetin me raportin...

LSI: Rama përçan qytetarët, fut provokatorë në protesta

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj në një deklaratë për mediat sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, ndërsa akuzoi këtë të fundit se ka në plan...

Protestuesi qëlloi Ramën me këpucë, reagon LSI

Pas ‘pritjes’ që protestuesit i bënë sot kryeministrit Edi Rama te spitali i Traumës, ku njëri prej tyre e qëlloi dhe me këpucë, vjen...