Home Tags LSI

Tag: LSI

Kërkoi përfshirjen e policisë në zgjedhje, LSI rihap çështjen ndaj Ramës

Lëvizja Socialiste për Integrim, kërkon të rihap çështjen ndaj deklaratës së Edi Ramës gjatë fushatës zgjedhore të 25 qershorit, ku kërkonte përfshirjen e policisë...

Habit Manjani/ LSI duhet të bëjë koalicion me…

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka kërkuar sot që LSI të bëjë koalicion jo me PD-në, por të krijojë një pol qendre me partitë...

Vazhdon tkurrja e LSI-së, 5 këshilltarë të Lezhës bashkohen me PS

Pesë këshilltarë të Bashkisë Lezhë janë larguar nga forcat politike që përfaqësoni dhe janë bashkuar me Partinë Socialiste. Mësohet se 3 këshilltar të Lëvizjes Socialiste...

LSI: Dikur u kërkonte votën në Bulqisë, sot u del me...

LSi e ka sulmuar sot kreun e qeverisë Edi Ramën për 'takimin" qe ai po bën me minatorët për problemet e tyre, takim me...

LSI kërkon përjashtimin e Ramës nga Kuvendi, Ruçi thërret Byronë

Teksa ndodheshin në protestë, anëtarët demokratë të Parlamentit dhe ata të Lëvizjes Socialiste për Integrim, janë njoftuar përmes një mesazhi për mbledhjen e Byrosë...

Ruçi refuzoi të shtyjë seancën, PD-LSI bojkotojnë Kuvendin

Ditën e sotme opozita ka nisur mosbindjen civile, duke nisur me bllokimin e rrugëve. Siç ishte parashikuar opozita  ka bllokuar disa nga akset kryesore...

PD-LSI mbledhje të përbashkët aty ku Rama…

Për herë të parë që kur janë shfaqur në aksionin e përbashkët opozitar sot PD dhe LSI po zhvillon mbledhje të përbashkët të dy...

PD e LSI mbledhje të përbashkët grupi

Nuk janë takuar shpesh, por të dy aleatët, si Lulzim Basha ashtu edhe Monika Kryemadhi e LSI-së kanë deklaruar se koalicioni dhe opozitarizmi vazhdon. E...

Spahiu: LSI dhe PD të shkojnë në një marrëveshje të përbashkët...

Deputeti i LSI, Përparim Spahiu tha se është momenti i rëndësishëm që LSI dhe PD të shkojnë në një marrëveshje të përbashkët opozitare. I ftuar...

Të tjerë këshilltarë braktisin LSI,ikin te PS

Vijon largimi i këshilltarëve bashkiakë të LSI dhe bashkimi i tyre me PS. Pas Gjirokastrës dhe Fierit, janë 3 këshilltarë të LSI në Belsh,...