Home Tags Meta

Tag: Meta

Në cilat vende po pushojnë liderët politikë shqiptarë (VIDEO)

Zhytjen e fundit para se të ikë vapa e gushtit, Edi Rama po e bën në bregdetin e jugut. Misioni i vetëm i kryeministrit...

FOTO/ Meta, nga Rugova mesazh për shqiptarët e Kosovës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi Rugovën e Pejës, ku u mikprit nga Kryetari i Komunës, Gazmend Muhaxheri si dhe mori pjesë duke përshëndetur...

Shuhet Hajdaraga, Meta: Përsonalitet i Partisë Socialiste

Presidenti i Republikës Ilir meta ka dërguar një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-Ministrit dhe ish-deputetit Luan Hajdaraga Me dhembje të thellë mësova...

Meta nuk dekreton ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar

Pas shumë debateve, Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. NJOFTIM PËR MEDIA Në respekt të ushtrimit të së drejtës...

Meta, urim të veçantë për 35-vjetorin e lindjes të kapitenit Cana

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, sot ka festë të veçantë. Lorik Cana feston 35-vjetorin e lindjes dhe urimin e parë e ka marrë nga Presidenti...

Meta ndëron Presidenten e Kroacisë, Kitaroviç me “Dekoratën e Flamurit”

Në një ceremoni të zhvilluar në Pallatin e Brigadave, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar” Presidenten e Kroacisë, Kolinda...

”Aleanca e Dhuruesve të Gjakut”, Meta: Dhurimi vullnetar mbetet sfidë për...

TIRANË- Presidenti i Republikës Ilir Meta ka drejtuar sot takimin e parë të “Aleancës së Dhurimit të Gjakut”. Presidenti vlerësoi këtë iniciativë dhe bëri thirrje...

Presidenti Meta pret nxënësit nga Medvegja: Model i bashkëjetesës shqiptaro-serbe

Shtatë muaj pas vizitës në Medvegjë, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka ftuar për një vizitë tre ditore në Shqipëri 50 nxënës e mësues...

Ndrenika i shkruan Presidentit Meta: Politika s’mund të trazohet në punët...

Aktori i madh i skenës, Robert Ndrenika, i ka shkruar një letër presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Nisur nga ajo çfarë ndodhi dje në...

Shpallja e Gafur Mazrekut “Qytetar Nderi”, reagon Meta: Provokim i panevojshëm

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin e Bashkisë së Hasit për të shpallur ‘Qytetar Nderi’, Gafurr Mazrekun i cili...