Home Tags Meta

Tag: Meta

Meta vlerëson rekordmenin Sadik Demiraj, i jep pas vdekjes titullin ‘Mjeshtër...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi sot gjatë një ceremonie solemne, ku ishin të pranishëm familjarë, kolegë dhe anëtarë të Shoqatës Kombëtare “Skënderbegasi”, rekordmenin...

Festoi 90-vjetorin e lindjes, Meta uron Kardinal Troshanin: Felenderojmë zotin qe...

Presidenti i Republikës ka uruar me rastin e ditëlindjes Kardinalin shqiptar Ernset Simoni Troshani. Në një shenim në faqen e tij në facebook kreu i...

Presidenti Meta pret zyrtarin e lartë të KE-s, Kristian Danielson

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta priti sot në një takim Drejtorin e Përgjithshëm për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Anëtarësimit në Komision Evropian,...

Takimi me Avramopoulos, Meta: Duhet bashkëpunim më i afërt për menaxhimin...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim Komisionerin Europian për Migrim, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësi, z.Dimitris Avramopoulos. Presidenti vlerësoi nismat flamur të...

Manjani kundër Metes: Mos u fshih, na siguro se….

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar ashpër kundër presidentit Ilir Meta, i cili një ditë më parë deklaroi se “marrëveshja e detit me...

Meta, McCain: Mirënjohës për kontributin e tij për Kosovën e Shqipërinë

SHBA- Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka vizituar Institutin John McCain ku është takuar...

Presidenti Meta takim me zv/kryetari i Senatorëve Amerikanë, Blunt

Presidenti Ilir Meta vazhdon vizitën zyrtare në SHBA. Së fundmi ai është pritur nga Senatori i Missourit, Roy Blunt, njëkohësisht N/Kryetar i Konferencës së...

Meta takon senatorin Blunt, SHBA partneri ynë strategjik

Presidenti i Republikës, META u prit në Uashington, në Senat, në një takim të veçantë nga Senatori Roy Blunt, Zëvendëskryetar i Konferencës të Senatorëve...

Meta takon Markoviç: Ti bëjmë konkrete marrëdhëniet mes dy vendeve

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka bërë publik një takim të tij me Kryeministrin e Malit të Zi. "Biseduam për mundësitë dhe hapësirat për...

Meta takohet me Presidentin e Polonisë: Vlerësojmë miqësinë

Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me...