Home Tags Mirela Kumbaro

Tag: Mirela Kumbaro

Habit Kumbaro: Nuk ka projekt për teatrin, po një ide e...

“Nuk ka një projekt, por një ide se si do të jetë Teatri”, kështu është shprehur ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro. E ftuar në emsionin...

Kumbaro: Projekti për Bibliotekën Kombetare 8 milionë euro

Për Bibliotekën Kombëtare ministria e Kulturës ka një projekt, por që për disa procedura ligjore në lidhje me hapësirat nuk po gjen zbatim. E...

Çfarë mungon në letrën e Mirelës për Ndrenikën…

Nga Artur Zheji Në të vërtetë Mirela Kumbaro është ndoshta një nga ministret më të mira të Kulturës, që kemi pasur, të paktën është e...

Ish-drejtori i Teatrit zbardh skandalin: Bingon te Teatri e firmosi Rama...

Ish-drejtori i Teatrit Eksperimental, Kastriot Çipi, pjese e debatit te forte mes artisteve dhe ministres se Kultures, Kumbaro per ceshtjen e godines se Teatrit...

“Ajo ministresha nuk dha 5 lekë..” Mirela Kumbaro reagon ndaj Robert...

Ditën e djeshme dhjetëra artistë shqiptarë protestuan kundër propozimit të qeverisë për një ligj të ri për Artin e Kulturën por edhe për zhvendosjen...

Altin Basha, Kumbaro: Është një elefant në dyqanin e qelqurinave, thyen...

Që arti është në ditët e tij më të këqija, këtë e pranojnë shumë prej artistëve. Kjo lidhet sa me menaxhimin dhe sa me...

Rrëfehet ministrja Mirela Kumbaro: Babai im ishte kundër përfshirjes sime në...

Mirela Kumbaro është ministrja më jetëgjatë në dikasterin e Kulturës. Përfshirja e saj në politikë, sipas saj nuk ka qenë diçka e menduar më...

FOTO/ Forcat e policisë mbrojnë ministrat, i del boja “bashkëqeverisjes me...

Rreth orës 11:00 të kësaj të premteje është parashikuar të zhvillohet një takim mes Damian Gjiknurit e Mirela Kumbaros, dhe banoreve që preken nga...