Home Tags Ngjela

Tag: Ngjela

Ngjela: Rama është marrosur si Enver Hoxha, që nuk dilte dot...

Të gjithë halldupët e politikës shqiptare rrëzohen po njëlloj. Një shoku im, Budion Pojani, tani inxhinjer në Amerikë, në fillim të viteve shtatëdhjetë të shekullit...

Vdekja e George H.W. Bush, Ngjela: Ai që i vuri kushte...

Sot në Amerikë është shuar një njeri dhe figurë e madhe politike, presidentit të 41 të SHBA-ve, George H.W.Bush.Të shumta kanë qenë reagimet për...

Ceremonia mortore e ekstremistit grek, Ngjela: Turpi grek i Bularatit

Ekstremisti grek Konstantinos Kacifa u varros këtë të enjte në Bularat të Gjirokatrës, në një ceremoni ku mbizotëruan thirrjet raciste dhe flamujt e shtetit...

Ngjela flet me emra dhe trondit Berishën: Kush i zhduku provat...

Avokati Spartak Ngjela ka qenë kryetar i komisionit hetimor për ngjarjet e vitit 1997 në Shqipëri. Hetimi nga ky komision vazhdoi për disa muaj...

Largimi i Xhafajt, Ngjela: Rama të dorëhiqet

TIRANË - Pas dorëheqjes së Fatmir Xhafajt nga detyra e ministrit të Brendshëm, reagimeve iu është bashkuar edhe avokati Spartak Ngjela. Ky i fundit përmes...

Ngjela shpërthen kundër gazetares: Iki nga studio, nëse vazhdon (Video)

Teksa ishin në mbyllje të emisionit ‘Politika Online’, gazetarja Marsela Karapanco i ka kërkuar avokatit Spartak Ngjela që të votojë për top-statusin e ditës,...

Ngjela: Ja pse Basha i tërhoqi protestuesit të mos hynin tek...

Ngjela: Pse Basha i tërhoqi protestuesit, nëse do hynin te Ministria e Brendshme, atje i prisnin… Avokat Spartak Ngjela zbulon sot nje detaj, lidhur me...

Ngjela, protesta e opozites: Pse do dështojë lëvizja antiamerikane dhe anti-Perëndim...

Avokati Spartak Ngjela, ka komentuar protestën e thirrur nga opozita për datën 26 maj. Në një postim në Facebook, Ngjela shkruan se Saliu dhe Basha...

Ngjela flet për sulmet ndaj Xhafajt: Përplasja do vijojë edhe…

“Një dëshpërim dhe frikë e të korruptuarve, ishte në fakt edhe përplasja kundër ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj”. Keshtu shkruan sot avokat Spartak Ngjela...

Avokati Ngjela: Politika amerikane do të hapë letrat kunder Rames dhe...

TIRANE- Avokati Spartak Ngjela teksa merr në analizë situatën politike në vend shtron disa herë pyetjen se pse kryeministri Edi Rama nuk jep dorëheqje...