Home Tags Presidenti Meta

Tag: Presidenti Meta

Vrasja në Kamëz, Presidenti Meta apel të fortë: Mos lini që...

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka shprehur ngushëllime ditën e sotme për familjen e Agim Bucit, i cili humbi jetën pasi u qëllua për...

Presidenti Meta dekreton dhënien e shtetësisë shqiptare për Imzot George Anthony...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dekretoi dhënien e shtetësisë shqiptare për Imzot George Anthony Frendo Arqipeshkëv Metropolit i Tiranë–Durrësit dhe Kryetar i Konferencës Ipeshkvnore...

“Toleranca fetare në Shqipëri”, Presidenti Meta: Të luftojmë me forcë antivlerat...

Të luftojmë me forcë antivlerat sociale, ka deklaruar sot Presidenti i Republikës Ilir Meta, i cili ka marrë pjesë në Prezantimi e studimit “Toleranca...

Takimi me kryeministrin belg, ja mesazhi i Presidentit Meta për hapjen...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti në një takim të veçantë Kryeministrin e Mbretërisë së Belgjikës, zotin Charles Michel. Sic behet me dije ne njoftimin...

Presidenti Meta i jep ish kryeministrit italian dekoratën “Nënë Tereza”

Presidenti Ilir Meta i ka akorduar sot ish kryeministrit të Italisë, Massimo D’Alema dekoratën e lartë “Nënë Tereza”. Në ceremoninë e zhvilluar në Presidencë...

Presidenti Meta pas takimit me Mogherinin: Rekomandimi të shërbejë si katalizator...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot paradite në takim Përfaqësuesen e Lartë për Marrëdhëniet me Jashtë dhe Politikat e Sigurisë, dhe Zëvendëspresidente...

Meta e pi kafen e mëngjesit me artistin e njohur: ...

Presidenti i Republikës i ka kushtuar një status tenorit të njohur Kastriot Tusha, i cili pak ditë më parë ka festuar 54-vjetorin e lindjes. Ai...

Presidenti Meta uron Dukanoviçin për fitoren

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar presidentin e Malit të Zi, Milo Dukanoviç për fitoren në zgjedhjet e ditës së djeshme. Me një mesazh...

Protesta për “Rrugën e Kombit”, Presidenti Meta: Qeveria të japë më...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për protestat e zhvilluara nga banorët e Kukësit për kundërshtimin e taksës së vendosur nga qeveria për “Rrugën e...

Presidenti Meta: Të mbështesim iniciativat e të rinjve

Presidenti Ilir Meta i pranishëm në takimin ‘Aleanca Kombëtare e Studentëve Senatorë’, deklaroi se Shqiëpria ka nevojë për fuqizimin e shoqërisë civile. Duke marrë shkas...