Home Tags Presidenti Meta

Tag: Presidenti Meta

Presidenti Meta: Sporti ka forcën të ndryshojë botën dhe bashkojë popujt

Presidenti Ilir Meta dha sonte një pritje me rastin e fillimit të Vitit të Ri 2018 për fituesit ndër dekada, duke filluar që nga...

Ndarja nga jeta e Jonuz Musliut, Presidenti Meta shpreh ngushëllimet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, shpreh dhimbjen e thellë dhe ngushëllimet e sinqerta për ndarjen nga jeta të Kryetarit të Këshillit Nacional të Shqiptarëve...

Presidenti Meta takohet me zv/kryeministrin e Maqedonisë: Takim vëllazëror

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka pritur sot ne nje takim zyrtar zv/kryeministrin e Maqedonisë, Bujar Osmani. Gjate takimit, Presidenti Meta, përshëndeti miratimin e ligjit për...

Presidenti Meta takon Ijen dhe Bes Kallakun para se të nisej...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ditën e sotme po udhëton jashtë vendit, për vizitë. Por duket se rrugën për në Rinas e ka devijuar...

Çmimi për Kadarenë, Presidenti Meta: Ogur i mbarë për Shqipërinë europiane

Presidenti Ilir Meta e quan ogur të mbarë për Shqipërinë europiane çmimin që iu akordua dy ditë më parë shkrimtarit Ismail Kadare. Në një postim...

Presidenti Meta jep “Nderi I Kombit” për valltarët, Rexhep Çeliku dhe...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekoruar Rexhep Çelikun dhe Liljana Cingun me dekoraten e lartë Nderi I Kombit. Në një ceremoni në presdiencë...

Meta: Mos ta humbim mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në

Presidenti Ilir Meta ka drejtuar një apel në drejtim të klasës politike për të bërë gjithçka që është e mundur në mënyrë që Shqipëria...

“Krenohemi me minoritetin maqedonas”, Presidenti Meta ia merr valles në Pustec

Presidenti i vendit, Ilir Meta u prit nga nënkryetari i Bashkisë së Pustecit, Andon Jani, përfaqësues të tjerë të pushtetit vendor si dhe nga...

Presidenti Meta feston me të moshuarit në Kavajë: Keni vëmendjen time

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot “Shtëpinë e të Moshuarve” në Kavajë, ku u uroi Vitin e Ri 2018. Gjatë kësaj vizite, duke u...

Presidenti Meta dekoron ministrin e Jashtëm të Turqisë

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot, Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Nevlut Cavusoglu. "Vlerësojmë gjithçka që Turqia ka bërë për Shqipërinë", - tha Meta, duke...