Home Tags PS

Tag: PS

Fundjava politike, zbulohet çfarë ka programuar Partia Socialiste dhe Demokratike

Qëndrimi gjerman për Shqipërinë e ndezi debatin politik në Tiranë. Dy partitë e mëdha premtojnë të mbajnë të gjalla temat politike edhe në fundjavë....

Vazhdon tkurrja e LSI-së, 5 këshilltarë të Lezhës bashkohen me PS

Pesë këshilltarë të Bashkisë Lezhë janë larguar nga forcat politike që përfaqësoni dhe janë bashkuar me Partinë Socialiste. Mësohet se 3 këshilltar të Lëvizjes Socialiste...

Të gjithë sytë nga protestuesit, Rama bën “kurban” Tahirin e del...

Të gjithë sytë e veshët e shqiptarëve sot janë kthyer nga gjyqi që po zhvillohet për të ndaluarit e protestës në Kalimash, kundër vendosjes...

Lufta brenda llojit në PS/ Drejtori i ujësjellësit denoncon kryetarin...

Lufta brenda llojit në PS e Tepelenës sapo ka startuar dhe duket se nuk do të jetë e lehtë për protagonistët e saj. Njeriu...

Të tjerë këshilltarë braktisin LSI,ikin te PS

Vijon largimi i këshilltarëve bashkiakë të LSI dhe bashkimi i tyre me PS. Pas Gjirokastrës dhe Fierit, janë 3 këshilltarë të LSI në Belsh,...

Komisioni Hetimor për Tahirin, ja emrat e anëtarëve të PS

Rreth 10 ditë më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi krijimin e një Komisioni Hetimor për Saimir Tahirin. Deputetet e të dyja palëve kanë rëndë dakord...

PS e sulmon me lobimin rus, PD “merr hak” me kokainën...

Partia Demokratike dhe Partia Socialiste kanë shpërthyer sot ndaj njëra-tjetrës në akuza. PS përmes kreut të komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, i kërkoi llogari...

PS i hap rrugë Komisionit Hetimor për Tahirin, Balla: Jemi dakord

Konferenca e Kryetarëvë e mbledhur mesditën e sotme ka marrë në shqyrtim një kërkesë të Partisë Demokratike për ngritjen e një komisioni hetimor për...

PS braktis Kukësin, nis greva brenda selisë

Ditën e sotme strukturat e Partisë Socialiste në qytetin e Kukësit kanë nisur një grevë urie. Ata janë mbyllur brenda selisë së partisë në këtë...

Pak para për partitë politike në zgjedhje! PD e PS bien...

Përfaqësuesit e PS e PD janë ulur në një tavolinë dhe kanë rënë dakort në parim që të reduktojnë shpenzimet e partive politike për...