Home Tags Rama

Tag: Rama

Vasili sulmon kryeministrin: Përdridhet si çingie e lodhur

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në rrjetin social “Facebook” vijon të sulmojë shefin e qeverisë, Edi Ramën për...

Foto/ Rama në hall me protestuesit, Veliaj merr lëvdata për Tiranën

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj nuk ishte parë në media apo në inagurime publike prej 5 ditësh, duke ngjallur dyshime dhe pikepyetje te ndryshme....

Basha: Pas Enver Hoxhës, Rama është njeriu më i dëmshëm që...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha e quajti të domosdoshëm largimin e Ramës nga pushteti për të ndalur, sic tha ai, fundosjen e Shqipërisë. Më...

Berisha: Rama nuk ua plotëson kërkesat studentëve sepse ka frikë…

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se Rama nuk u plotëson kërkesat studentëve sepse ka frikë. I ftuar në emisionin ‘Open’, Berisha, tha se pas kërkesave...

Meta ktheu ligjin e Buxhetit, studentët e përshëndesin vendimin me duartrokitje

Ndryshe nga sa është vepruar këto ditë, këtë të enjte, protesta e studentëve pritet të zhvendoset para parlamentit. {"videoid":"1544705673185","type":1,"ratio":0.75} Ora 14:43/ Studentët kanë marrë vesh lajmin...

Meta i ktheu Buxhetin, Rama thyen heshtjen: Dilni nga kurthi

Pasi presidenti Ilir Meta riktheu sërish në Kuvend ligjin për buxhetin 2019, për t’iu ardhur në ndihmë kështu plotësimit të kërkesave të studentëve, kryeministri...

Rama i drejtohet sërish studentëve: Refuzimi i dialogut është dobësi

Kryeministri Edi Rama sërish i drejtohet përmes twitterit. "Miq! Kori i protestës kur s'të dëgjojnë është domosdoshmëri. Refuzimi në kor i Dialogut është dobësi.Ju duhet...

Studentët, Rama: Opozita kërkon vetëm bllokim të zgjidhjes

Kryeministri i vendit Edi Rama, u është përgjigjur sërish studentëve, duke thënë se është e gatshme ti plotësojnë të gjitha kërkesat. Rama tha se...

Rama e pranon: Protesta e studentëve i dha shuplakë qeverisë

Kryeministri Edi Rama nga Kuvendi, ka folur edhe një herë për studentët duke thënë se protesta e i dha shuplakë qeverisë dhe i dha...

Edi Rama e nis ditën me një video, ja mesazhi që...

Vijon puna për rikualifikimin e qendres historike në fshatin Dhërmi. Kryeministri Edi Rama ka e nisur ditën duke publikuar një video nga procesi i...