Home Tags Robert Ndrenika

Tag: Robert Ndrenika

Robert Ndrenika mesazh Veliajt: Kam bindjen se Teatri i ri do...

Askush nuk besonte se shkolla e djegur 15 vite më parë, do të çelte sërish dyert për nxënësit, por këtë radhë tre herë më...

Veliaj: I madhi Robert Ndrenika është pro Teatrit të Ri!

Kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili ndodhet në Barcelonë në pritje për të mësuar nëse Sheshi Skënderbej do të marrë çmimin e madh si hapësira...

Fati i Teatrit Kombëtar, Robert Ndrenika: Këtu duhet të fillojë lufta

Robert Ndrenika ka qenë pjesë e Komisioni per Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, ku ka folur lidhur me fatin e Teatrit Kombëtar. Që në krye...

Artistët në mbrojtje të Teatrit, Ndrenika: Ky është Jeruzalemi ynë që...

Pasditen e sotme, artiste te shumte u mblodhen serish ne nje takim per te mbajtur qendrimin e tyre kunder prishjes se Teatrit Kombetare. Gjate fjales...

Robert Ndrenika për Teatrin: Duan të vjedhin tokën, mban era kusari!

“Këtu vjen era kusari, vjen era hajdutllëk!”. Kështu deklaroi në mbledhjen e radhës së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, aktori Robert Ndrenika. Edhe në...

Robert Ndrenika vijon kritikat ndaj Ramës: Kryeministri edhe 2 vite është…

Aktori Robert Ndrenika për të disatën herë ka qenë i pranishëm në çdo protestë që është bërë për ruajtjen e godinës ekzistuese të Teatrit...

Rama s’i dha fjalën tek prezantimi i projektit të Teatrit, Ndrenika...

“Kryeministri nuk na donte se kështu na kishin thënë, por rezulton se na dashka”. Kështu u shpreh aktori i madh Robert Ndrenika, pas prezantimit të...

Ndrenika kërkon fjalën pas prezantimit të teatrit, kryeministri Rama: Prit njëherë...

Kryeministri Rama ka mbledhur sot artistët dhe sipërmarrësit për të prezantuar projektin e ri të Teatrit Kombëtar. Gjatë fjalës së tij Rama tha se kjo...

Kë do ndjekin sot shqiptarët Robert Ndrenikën në “Top” apo Elvana...

Gjatë këtyre muajve të shtunat në mbrëmje kanë qenë një luftë e ftohtë mes dy televizioneve rivale dhe gjithashtu mes dy emisioneve rivale “Xing...

Ndrenika “gozhdon” Kumbaron: Letra jote e pa sinqertë, më shumë kishte...

Ministrja e kulturës, Mirela Kumbaro i shkroi një letër të hapur aktorit Robert Ndrenika pas deklaratave që ai lëshoi kundrejt saj për zhvendosjen e...