Home Tags Sali Berisha

Tag: Sali Berisha

Ish-kryeministri Berisha: Erdogan bëri synet politik Edi Ramën

Ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha, deklaroi mbrëmjen e sotme se presidenti turk Recep Tayyip Erdogan është një njeri që ka ndikim në Shqipëri. Sipas tij, kjo...

U konfirmua në detyrë gjyqtari Dritan Hallunaj, reagon Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të KPK i cili konfirmoi sot në detyrë gjyqtarin Dritan Hallunaj. Në një postim në Facebook, Berisha...

Shkarkimi i gjyqtarëve Ndreca e Thanza, reagon Berisha: Rroftë reforma, poshtë...

Nga Sali Berisha. Dje, ne emer te vetingut, dy gjykates te Gjykates se Larte, Tom Ndreca dhe Admir Thanxa u nxoren jashte sistemit te drejtesise. LEXO...

Ish-kryeministri: Ditë zie, sot i falim 1200 kilometra det Greqisë

Sot Edi Rama në emër të Shqipërisë i fal Greqisë detin, por jo vetëm kaq. Shqipëria i fal edhe nderin, pasi heq nga historia emrin...

Shqipëria tjetër votë kundër SHBA? Denoncimi te Berisha: Ja rasti i...

Një qytetar dixhital i shkruan ish-kryeministrit Sali Berisha për të denoncuar atë që e quan një tjetër votë të Shqipërisë kundër SHBA. Sipas denoncuesit,...

Reagon ish-kryeministri për përgjimin e Xhafaj: Familja mafioze Xhafaj

Pas publikimit të video përgjimit nga ana e PD-së, ku është vëllai i Fatmir Xhafajt, Agron Xhafaj, kanë ardhur edhe reagimet. Një reagim ka bërë...

Sali Berisha reagon i pari pas arrestimit të ish-ministrit Saimir Tahiri

Menjëherë pas vendimit të Gjykatës, e cila dha vendimin ‘Arrest shtëpie’ për ish-ministrin e Drejtësisë Saimir Tahiri, ka ardhur dhe reagimi i ish-kryeministrit Sali...

Berisha: Xhafaj jo vetëm që duhet të dorëhiqet, por të shkojë...

Për ish-Kryeministrin Berisha, Fatmir Xhafaj nuk ka rrugë tjetër veç dorëheqjes nga posti i Ministrit të Brendshëm dhe përballja me ligjin. “Ministri Xhafaj jo duhet...

Berisha: Fatziu falsifikator dhe kriminel faqezi

Ish-Kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale, shprehet se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafa, në kohën kur drejtonte Komisionin e Ligjeve, falsifikoi...

Berisha: Shqipëria rrezikon seriozisht negociatat!

“Shqipëria rrezikon seriozisht që të mos hapë negociatat këtë qershor, duke përsëritur kështu skenarin e dy viteve më parë”. Ish kryeministri Sali Berisha, i ftuar...