Home Tags Serbia

Tag: Serbia

Emigrimi nga Serbia, rreth 20% duan të ikin

 Një e pesta e qytetarëve serbë dëshirojnë të largohen nga vendi, sipas një studimi të organizatës Serbia 21. Standardet e jetesës dhe mosfunksionimi i...

‘Serbia, kundër pavarësisë së Kosovës’, Petro Koçi ‘përplaset’ në Beorgad. Ja...

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi i eshte përgjigjur sot flakë për flakë sekretarit të Shtetit të Ministrisë së Mbrojtjes së Serbisë, Bojan Jocic, teksa...

Serbia paralajmëron vendosjen e vizave për shqiptarët

Serbia mund të rikthejë regjimin e vizave për Shqipërinë. Lajmi është bërë me dije nga ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanovic. “Ky hap...

Humbja e Serbisë nga golat e shqipëtareve, reagon Vuçiç: Jam i...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar për ndeshjen e mbrëmshme midis Zvicrës dhe Serbisë, ku dy golat për Zvicrën u shënuan nga shqiptarët...

Hashim Thaçi: Eshtë koha e një marrëveshje me Serbinë pas 20...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar se të martën ka marrë një ftesë nga Përfaqësuesja e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, që të...

Serbia kërcënon hapur: Haradinaj do të arrestohet nëse vjen në Preshevë

Dje gjatë ditës pati spekulime se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është ftuar ta vizitojë Preshevën. E ndaj kësaj ka reaguar ashpër ministri i Brendshëm...

Serbia shpenzon 600 milionë euro në vit për ushtrinë, me kë...

Serbia është një shtet në Ballkan, ku vende si Shqipëria dhe Mali i Zi janë anëtare të NATO, kurse në Kosovë gjendet një nga...

Serbia: Do parandalojmë njohjen e shpalljes së njëanshme të pavarësisë së...

Drafti i Strategjisë së Mbrojtjes, i publikuar nga Ministria serbe e Mbrojtjes thotë se Serbia do të vazhdojë bashkëpunimin e saj me NATO-n dhe...

Borissov: Kosova e Serbia pa marrëveshje nuk hyjnë në BE

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, ka thënë se nëse Kosova dhe Serbia nuk arrijnë një marrëveshje asnjëra nga këto dy shtete nuk mund të...

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në...

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e...