Home Tags Spartak Ngjela

Tag: Spartak Ngjela

Ngjela zbulon faktet e rënda mbi arratisjen e Gruevskit: Ja cili...

Pas arratisjes së ish-kryeministrit Nikolla Gruevski për në Budapest, ku është në pritje të azilit politik, vjen një reagim nga avokati Spartak Ngjela. Përmes...

Meta dhe Saliu janë trembur, por nuk kanë shpëtim

Nga Spartak Ngjela/ Sipas kësaj, atëherë ky president ka të drejtë që të mos dekretojë edhe kryeministrin që ka fituar zgjedhjet. Domethënë që të shpallet monark...

Tjetër paralajmërim nga Ngjela: Do jetë një dimër i….

Avokati i njohur, Spartak Ngjela nga qyteti i Korçës ka paralajmëruar një “dimër të bukur”. Me një filxhan të kafeje para, kjo e premte...

Ngjela trondit grekët, zbulon shumën marramendëse që do paguajnë për genocidin...

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, ka deklaruar se bandës së korruptuar dhe të inkriminuar politike po i vjen fundi dhe nuk kanë më fuqi...

“Shiko kush luan”/ Spartak Ngjela zgjedh Elisa Spiropalin: Më pëlqen se….

Në këto momente është duke u zhvilluar puntata e rradhës e “Shiko Kush Luan”. I ftuar kësaj here është politikiani Spartak Ngjela. Moderatorja Luana Vjollca, sapo...

Shpërthen Spartak Ngjela: Të arrestohet Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha kërcënoi pak ditë më parë se ishte i gatshëm ta rrëzonte qeverinë edhe me grusht shteti. Por të tilla thirrje janë...

Intervista ndryshe e Spartak Ngjelës: Ja arsyeja se përse nuk u...

Spartak Ngjela ka dhënë një intervistë paksa ndryshe nga herët e tjera, teksa i ftuar në emisionin e Jonida Vokshit, “Thurje”, ka rrëfyer për...

Spartak Ngjela: As SHBA nuk merr dot 600 mijë refugjatë

Nga Spartak ngjela Rama: Nga pranimi i armëve kimike të Sirisë, te kërkesa për refugjatët e Sirisë. Është krejt e njëjta gjë, se dhe armët i...

Spartak Ngjela i del në mbrojtje ministrit Xhafaj: Edhe Bill Clinton...

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar në lidhje me rastin e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, të cilit pak ditë më parë Partia...

Ramës në Berlin nuk i kërkuan Tahirin, i thanë të ikë...

Nga Spartak Ngjela Çfarë i kërkuan Ramës në Berlin? Ramës në Berlin, më një gjuhë politike të thekshme dhe, deri diku, arrogante i thanë “ti duhet...