Home Tags Taulant Xhaka

Tag: Taulant Xhaka

Xhaka: E kam ëndërr të luaj me Granitin përsëri

Taulant Xhaka ka thënë se dëshiron të ribashkohet me vëllain e vet, Granitin, në të ardhmen. Po ashtu, ai ka zbuluar se ëndrra e...

Xhaka për UEFA-n: Nisa si mbledhës topash, tani luaj në Champions...

Taulant Xhaka ka dhënë intervistë për faqen zyrtare të UEFA-së. Dikur Taulant dhe Granit Xhaka veshën së bashku fanellën kuq e kaltër, derisa Graniti, 25-vjeçar,...

Fejohet Taulant Xhaka

Taulant Xhaka është fejuar me Arbnora Nuredinin, me të cilen e bëri lidhjen publike jo shumë kohë më parë. Mesfushori shqiptar i Baselit, Taulant Xhaka,...

Dy shqiptarë zgjidhen në formacionin e javës në Zvicër

Taulant Xhaka dhe Albian Ajeti ndihmuan skuadrën e tyre Basel të fitojë 2-1 përballë Thun në kampionatin zviceran. Xhaka ishe fantastik në mesfushë, ashtu...