Home Tags Teatri Kombëtar

Tag: Teatri Kombëtar

Ja çfarë shkruante Kadare në vitin 2008 për Teatrin Kombëtar

Shkrimtari më i madh shqiptar, Ismail Kadare në parathënien e librit “Vepra të zgjedhura” të Mid’hat Frashërit, i cili është promovuar sot ka thënë...

Teatri Kombëtar po bie nga pak e përditë

Muret e ndërtesës së Teatrit Kombëtar, nga krahu i godinës ku dikur ka qenë ish-Ministria e Zhvillimit Urban, po shkatërrohen e po bien copa-copa....

PD e LSI kërkojnë anulimin e ligjit për Teatrin Kombëtar

Opozita i rikthehet çështjes së Teatrit Kombëtar, duke kërkuar anulimin e ligjit të miratuar seancën e kaluar. PD dhe LSI bojkotuan mbledhjen e sotme...

Instituti ndërkombëtar i dërgon letër Ramës: Teatri Kombëtar nuk mund të...

Debati për prishjen e Teatrit Kombëtar mbetet ende një çështje shumë e nxehtë, por duket se zhvillimet e fundit po shkuajnë debatin. Regjisori Kastriot Çipi...

Teatri Kombëtar/ Veliaj: Projekt i pa vlerë i Italisë fashiste

Ai u pyet fillimisht për shembjen e Teatrit Kombëtar, për të cilin tha se duhet shembur sepse është një projekt pa vlerë i Italisë...

Rama: Nuk ka projekt për një kullë në ndërtesën e Teatrit...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nuk ekziston një projekt për të ndërtuar një kullë në ndërtesën e Teatrit Kombëtar. Rama tha se do të...

Teatri Kombëtar/ Lubonja: Kam kohë që e njoh këtë problem, Rama...

Analisti Fatos Lubonja ka zbuluar qëllimet e fshehta të Kryeministrit Edi Rama në lidhje me godinën ku ndodhet sot Teatri Kombëtar. Lubonja ka deklaruar...

Zbulohen kandidatët e parë për drejtor të Teatrit Kombëtar

Dy vendimet e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro kanë ‘rebeluar’ artistët të cilët nuk pranojnë që Teatri Kombëtar të zhvendoset pranë sallës ‘Turbina’. Por jo...