Home Tags Tiranë

Tag: Tiranë

Vrasja e trefishtë: Historia e krimit që tronditi Tiranën

Mëngjesi i kësaj të hëne ishte tragjik për familjen Mata në Tiranë. Bujar Mata, 63-vjeç dhe bashkëshortja e tij 59-vjeçare Xhevahire Mata u ekzektutuan me...

Grabitje në Tiranë, tregtarit i marrin xhiron ditore

Eshte grabitur një tregtar nga persona me armë dhe maska. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 6 të mengjesit të sotshëm te qyteti i nxënsit Sipas njoftimeve...

Ish-ambasadori Arvizu mbjell pemë në Tiranë: Ndryshimi, i jashtëzakonshëm

Fushatës për mbjelljen e pemëve i është bashkuar edhe ish-ambasadori amerikan. Pasi u nderua nga kryebashkiaku Erjon Veliaj me kullën e sahatit Aleksander Arvizu...

Delegacioni i Komisionit të Venecias vizitë dyditore në Tiranë

Një delegacion i Komisionit të Venecias mbërrin sot në Tiranë për një vizitë dyditore, deri të martën. Ditën e sotme, sipas agjendës, është parashikuar një...

Video/ Shisnin heroinë tek “21-shi”, si u kapën 2 të rinjtë...

TIRANE Policia ka goditur një tjetër rast të trafikut të lëndëve narkotike si pjesë e operacionit “CLEANER” Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë,...

Ja lagjet e Tiranës që nuk do të kenë energji elektrike...

Ditën e nesërme disa prej lagjeve të Tiranës, nuk do të kenë energji elektrike, për shkak të punimeve që do të bëhen në nënstacionin...

Arrestohet në Tiranë ‘gangsteri’ nga Elbasani

Një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për një sërë veprash penale është arrestuar nga Policia e Elbasanit në bashkëpunim me efektivët e kryeqytetit në...

VIDEO/ Tritol e drogë, 3 të arrestuar në Tiranë. Emrat

Një Operacioni tjetre policor është finalizuar në kryeqytet. N ë pranga kanë rënë tre shtetas, dy prej tyre vëllezër. Të arrestuarve iu sekuestruan 17 kallëpe...

Zhduken dy vajza e një djalë në Tiranë e Lezhë

Tre të rinj janë zhdukur nga banesat e tyre në Tiranë e Lezhë. Sipas Policisë, mësohet se një vajzë është zhdukur në Tiranë, ndërsa...

E rëndë në Tiranë/ E reja i jep fund jetës

Një ngjarje e rëdnë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Tiranë. Eshtë gjendur pa jetë në afersi të pallatit të sportit Asllan Rusi shtetësja...