Home Tags Ylli Manjani

Tag: Ylli Manjani

Manjani: Popullit po i bien dhëmbët, qeveria vetëm i mpreh të...

Pas raportit se 77% e shqiptarëve nuk përballojnë dot finaciarisht shërbimin e përkujdesit dental, reagon ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani. Përmes një postimi të...

10 ligjet e pushtetit mbi të Shtetit

Nga: Ylli Manjani Zoti Aurel Plasari, na sjell në vëmendje këto kohë delikate, studimin politik me titull “The dual state” të juristit dhe politologut Ernst...

Manjani: Poshtërsia me ligjin e Magjistraturës

Nga Ylli Manjani. Projekt ligji që propozon Rilindja për kuotat e Shkollës së Magjistraturës, megjithë propozimet e bëra nga ato që kanë mbetur ende në...

Manjani-deputetëve të Ramës: Pranuat që jeni letra higjenike të kryeshefit!

Ish-ministri Ylli Manjani ka reaguar lidhur me kalimin e projektligjit që nënkupton shembjen e Teatrit Kombëtar dje në Kuvend, duke thënë se deputetët u...

Manjani: Gjeni ndryshimin mes ministrit të Brendshëm gjerman dhe Xhafajt

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, pas lajmit se ministri i Brendshëm i Gjermanisë ka dhënë dorëheqjen për çështjen e emigrantëve në vendin e tij,...

Akuza e rëndë e ish-ministrit: Pronaret e 3.4 milionë eurove mbrohen...

“Pronarët e eurove, mbrohen nga shteti”. Akuza vjen nga ish-Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, i cili nëpërmjet një analize të shkurtër, e ka cilësuar të...

Manjani: 600 000 refugjatë do të presë qeveria?! Shumë pak

Deklarata e zv/ministrit të Brendshëm, Julian Hodaj që Shqipëria paska kapacitete për të pritur  600 mijë refugjatë ka sjellë reagime të ndryshme. Ish-ministri i Drejtësisë,...

Manjani: Po kthehet policia dhe hetuesia komuniste

TIRANE- Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani përmes një statusi në ‘Facebook’ ka sulmuar ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Manjani theksoi se kjo ministri është në...

Ironizon ish-ministri: Po u more me drogë je me imunitet!

Qëndrimet e tij të ashpra ndaj Edi Ramës dhe qeverisë që ai drejton janë të njohura. Bëhet fjalë për ish-ministrin e Drejtësisë në qeverinë ‘Rama...

Rama dyshoi ne autenticitetin e video-pergjimit, Manjani: Faqja e zezë

Duke folur për autenticitetin e audio-përgjimit që PD-ja denoncoi për vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shtron pyetjen...