Home Tags Zidane

Tag: Zidane

Dy trajnerët që mund të zëvendësojnë Zidanin në Real

Zinedeine Zidane mund të largohet nga Real Madrid në fund të këtij sezoni, pas rezultateve jo të mira. Trofetë e fituar nuk japin garanci në...

Zidane i jep lamtumirën Realit?

Mund të ju duket e pabesueshme, por Zinedine Zidane mund të largohet nga Real Madridi, në kërkim të një aventure të re. Menjëherë pasi ‘Corriere...

Zidane: Rivalët janë forcuar, por ne s’kemi nevojë

Real Madridi e ka nisur shumë keq sezonin 2017/18 çka ka bërë që tani të jetë 16 pikë prapa Barcelonës në La Liga, që...

Zidane: Kontrata ime me Realin nuk thotë asgjë

Trajneri francez, Zinedien Zidane po kritikohet këtë sezon për paraqitjet jo të mira të Real Madridit në La Liga. Skuadra e tij mbrëmë barazoi 2:2...

Zidane e lë në shtëpi talentin që e bleu gjatë verës

Llorente dhe Ceballos nuk janë ftuar për sfidën me Celta Vigon, teksa do të mungojnë edhe Ramos, Benzema e Carvajal. Dani Ceballos nuk është ftuar...

Real Madrid vlerson shkarkimin e Zidane

Sipas shtypit spanjoll, Carlo Ancelotti mund të kthehet të drejtojë Real Madrid-in shumë shpejt. Humbja e rëndë e pësuar në “El Clasico” kundër Barcelona-s...

Zidane shpall objektivin e Real Madridit në Botërorin e klubeve

Pas sukseseve në Champions League ndaj Borussias së Dortmundit dhe në kampionat me shifrat e thella 5-0 kundër Sevillas, për Realin e Madridit ka...

Zidane përgatit ekipin për Botërorin e Klubeve, ja lista e lojtarëve...

Nuk ka ndryshime në listën e Real Madridit për përballjen e ndeshjes gjysmëfinale në botërorin e klubeve. Zidane ka ftuar 23 lojtarët e përzgjedhur...

Zidane qartëson të ardhmen e Bale

Zidane thotë se Bale është shumë i rëndësishëm për Real Madridin dhe nuk po e mendon ta largojë uellsianin nga "Bernabeu". Lëndimet e shpeshta viteve...

Intervista/ Zidane vazhdon të jetë optimist për titullin e La Ligas

Zinedine Zidane foli pas barazimit 0-0 ndaj Atleticos në Wanda Metropolitano. Ky barazim e lë 10 pikë prapa Real Madridin ndaj Barcelonës. Trajneri Madrilen,...