Home Sociale Tërmeti lëkund Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra…

Tërmeti lëkund Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra…

0

Lëkundje sizmike janë ndierë ditën e sotme në Shqipëri.

Mësohet se epiqendra e tërmeti ka qenë në fshatin Bolenë të Vlorës, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetet përreth.

Duke iu referuar Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.1 dhe ka rënë në një thellësi prej 4 kilometra nën tokë.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.