Home Bota Tmerr në Kanada, furgoni përplas turmën e njerëzve, ka të plagosur

Tmerr në Kanada, furgoni përplas turmën e njerëzve, ka të plagosur

0

Një furgon i bardhë ka përplasur një turmë këmbësorësh në Toronto, Kanada. Policia raportoi se janë rreth tetë apo dhjetë vetë të plagosur. Furgoni eshte larguar pas incidentit, i cili po hetohet nese eshte ose jo sulm terrorist.

toronto twet

Incidenti ndodhi në pedonale, vetëm pak pas orës 13:00 me kohen lokale, sipas Departamentit të Policisë së Torontos.

Fotot e para të transmetuara nga mediat lokale te vendngjarjes tregojnë një numër të madh automjetesh policie dhe të urgjencës. Disa persona po marrin ndihmën e parë në vendngjarje.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.