Home ShowBiz Turan largohet nga Barcelona

Turan largohet nga Barcelona

0

Turan është transferuar në Turqi te Basaksehir.

Barcelona ka njoftuar se mesfushori Arda Turanështë huazuar për dy vite e gjysmë te Basaksehir në Turqi, deri në vitin 2020.

Turan u transferua në Barcelonë në vitin 2015 për 40 milionë euro nga Atletico Madrid, ku për dy vite bëri 55 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar 15 gola.

Këtë edicion, turku nuk ka bërë as edhe një paraqitje për katalunasit dhe largimi ishte i paevitueshëm.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.