Home Analiza Vasili rikandidon për postin e Drejtorit të Teatrit Kombëtar

Vasili rikandidon për postin e Drejtorit të Teatrit Kombëtar

0

Aktori dhe regjisori, Laert Vasili rikandidon për drejtor të Teatrit Kombëtar. Me anë të një postimi në Facebook, ai shkruan se ka marrë këtë vendim për ta bërë teatrin në të ardhmen, siç e kanë vendet europiane.

“Të dashur miq, pas një sërë takimesh, dëgjimesh, propozimesh dhe falë këmbënguljes sime në bindjet e mia mbi Theatrin dhe të ardhmen e tij europiane vendosa të rikandidoj për postin e Drejtorit Artistik të Teatrit Kombëtar, duke iu përgjigjur kështu thirrjes së Ministrisë së Kulturës”, shkruan Laert Vasili.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.