Vasili: Të gjithë shqiptarët në shesh “Rama ik”

0

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një konferencë për mediat u shpreh se të gjithë qytetarët janë nën shesh nën moton “Rama ik”.

Vasili i bëri thirrje policisë të heqë dorë nga provokimet dhe të mbyllë gojën, pasi prova e shqiptarëve ështëe fituar.

Vasili: Asnjë nuk mund të ketë për sjelljen e policisë, të kokës drejtuese që po e përdor policinë si mish për top. Dhuna është në krahun e qeverisë. Qytetarët kanë parë qartë ata që kanë luftuar për tu vënë flakën makinave për të rrezikuar qytetarët.

Të gjithë janë në shesh me moton “Rama ik” , sepse janë aty që fëmijët shqiptarë të mos enden rrugëve të Europës, që kriminelët të mos enden rrugëve. Asnjë alibi nuk mund të ketë për këto sjellje. Ka vetëm një fajtor, një përgjegjës, Edi Rama dhe qeveria e tij. Nuk ka asnjë hap pas. I bëj thirrrje politiksë të mbyllë gojën dhe të heq dorë nga provokimet. Prova me shqiptarët është e provuar masivisht.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.