Vdes foshnja në Durrës, familjarët akuza mjekëve

0

DURRES-Një foshnje e porsalindur ka ndërruar jetë 4 ditë pas lindjes në Maternitetin e Durrësit. Shkaqet e vdekjes së foshnjës, ende nuk dihen ndërsa familjarët kanë denoncuar mjekët e maternitetit se nuk janë kujdesur si duhet për të porsalindurin.

Në njoftimin e policisë së Durrësit thuhet se: Më datë 11.09.2018, ka bërë kallëzim shtetasi B.G. 43 vjeç, banues në Durrës, pasi më datë 07.09.2018, bashkëshortja e tij, shtetësia V.G., 35 vjeçe, ka lindur në Maternitetin e Spitalit Durrës dhe pas 4 ditësh fëmija ka ndërruar jetë ku dyshon se mjekët me mosveprime të tyre i kanë shkaktuar vdekjen foshnjës së porsalindur. Neni 96 i Kodit Penal.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.