Home Politike Veliaj po prish këndin e lojrave të inauguruar nga Rama…

Veliaj po prish këndin e lojrave të inauguruar nga Rama…

0
Bashkia e Tiranës ka nisur prishjen e parkut të lojrave të njohur si “7 Xhuxhat” në hyrjes të rrugës së Elbasanit.

Ky park do të shndërrohet në një kënd modern lojërash për fëmijë dhe çlodhje për më të rriturit, thotë.

Këndi i lojrave ishte ndër investimet e para të Edi Ramës gjatë kohës që ishte kryebashkiak i Tiranës. Madje, në një foto, Rama ka pozuar mbi një rosak.

Në atë kohë, Rama mburrej me këndin e lojrave, ndërsa sot Veliaj ka publikuar fotot e projektit të ri. Tashmë duhet të presim se sa do t’i mbijetojë kohës projekti i Kryebashkiakut aktual dhe sa do të jene milionat që do të ‘groposen’ në këtë park.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.