VIDEO/ E papritur, ndodh në Zvicër fenomemi i çuditshëm

0

Një shperthim i fuqishem shkaktoi një rrjedhje të papritur të një lumi balte me shpejtësi të madhe duke depërtuar në fshatin alpin të Grugnay në Chamos të Zvicrës më 7 gusht.

Lumi i baltës ka shkaktuar dëme në rrugë, ura dhe shtëpi, por fatmirësisht jo lëndime në njerëz.

Banorët kanë filmuar momentin e pazakontë me telefonat e tyre.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.