VIDEO/ Plas te Juridiku dhe Ekonomiku, vijon përplasja e studentëve me policinë

0

Vijon pëerplasja mes studentëve dhe policisë.

Situata është dramatike sidomos në fakultetet e Ekonomikut dhe Juridikut.

Forca të shumta policore dhe roje sigurie po ushtrojnë dhunë dhe presion ndaj studentëve.

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar dy video të minutave të fundit me përplasjet mes studentëve dhe policisë. Ai shkruan se përkundër dhunës policore, studentët janë të vendosur në vazhdimin e grevës.

Ja videot e publikuara

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.