VIDEO/ Shkatërrohet banda e hajdutëve në Itali, të papunë por milionerë

0

Një bandë grabitësish kanë rënë sot në prangat e policisë në Itali. Mësohet se banda kishte kryer rreth 140 grabitje, nga më të ndryshmet në një zonë të madhe në Itali.

Ata vepronin në shumë qytete të ndryshme në Itali, dhe vidhin nga makinat deri tek banesat.

Nga e gjitha banda 5 persona kanë përfunduar në ndërsa të tjerët janë në kërkim. Banda e rrezikshme në Itali përbëhej nga shqiptarë, italian dhe marokenë.

Banda akuzohet për vjedhjen e shtatë makinave, dhjetëra biçikletave, bizneseve dhe pajisjeve për kopshtarinë, por edhe ushqime.

Sendet e vjedhura kishin një vlerë totale prej rreth 100 mijë euro, të cilat u sekuestruan të gjitha nga policia.

Të gjithë autorët ishin të gjithë të papunë, konsumonin kokainë dhe hashash para se të hynin në veprim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.