Zjarri në Notre Dame të Parisit, dëme të jashtëzakonshme

0

Zjarr i madh që ka përfshirë Katedralen Notre Dame në Paris ka shkaktuar dëme të mëdha.

Bëhet e ditur se zjarri ka përfshirë fillimisht papafingon e katedrales, monumentin historik më të vizituar në Evropë.

Më pas zjarri është zhvendosur më poshtë duke shkaktuar dëmë të mëdha.

Zjarri ka rënë rreth orës 18:50 dhe autoritetet kanë evakuuar zonën në një perimetër sigurie ndërkohë që zjarrëfikësit po luftojnë me flakët.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.